معرفی فراگیر پیام نور

موسسه آموزش عالی آزاد ابوریحان

در جهان، تکیه بر آمادگی و توانمندی‌های داوطلبان open university یکی از ویژگیهای دانشگاه‌های باز، ورود به آموزش عالی می‌باشد. در این راستا شرکت در دوره‌های فراگیر برای هر رشته‌ای که داوطلب به آن علاقه‌مند است بدون توجه به نیاز تحصیلی قبلی وی، امکان‌پذیر می‌باشد. بنابراین داوطلب در رشته مورد علاقه به عنوان دانش‌پذیر ثبت‌نام نموده و تعدادی از واحدهای درسی رشته انتخابی خود را طبق برنامه دانشگاه مطالعه و با کسب آمادگی علمی لازم در آزمون پایان نیمسال دانش‌پذیری که توسط سازمان سنجش آموزش کشور به صورت سراسری برگزار می‌شود، شرکت می‌نماید. داوطلب در صورت کسب حد نصابهای علمی لازم بر طبق ضوابط آموزش عالی کشور، از وضعیت دانش‌پذیری به دانشجویی تغییر وضعیت یافته و تحصیل وی در دانشگاه پیام‌نور به صورت دانشجو در نیم‌سال دوم دانشگاه در رشته تحصیلی انتخابی میسر خواهد بود.

با توجه به تحقق عدالت در توسعه آموزش عالی و ضرورت دسترسی همه داوطلبان واجد شرایط به آموزش دانشگاهی، ترتیبی اتخاذ گردیده که آزمون دوره دانش‌پذیری به صورت رقابتی نبوده و دانشگاه خود را موظف می‌داند که برای کلیه دانش‌پذیرانی که ملاک‌های علمی و حدنصاب نمرات تعیین شده را کسب نموده‌اند، ظرفیت لازم برای ورود به دانشگاه به صورت دانشجو را فراهم نماید

مزایای ویژه طرح فراگیر

1) اعطای مدرک رسمی، دولتی و مورد تأیید وزارت علوم، همانند دانشگاه سراسری.

2) مقطع کارشناسی : مطالعه 5 تا 9 کتاب برای آزمون ورودی طرح فراگیر به جای مطالعه 40 کتاب‌ مرجع جهت آمادگی شرکت در کنکور سراسری کارشناسی به علاوه در صورت کسب حدنصاب علمی، دروس مطالعه شده به عنوان دروس ترم یک پذیرفته شده و از واحدهای دوران تحصیل کسر می‌گردد.

مقطع کارشناسی ارشد : مطالعه 3 تا 9 کتاب برای آزمون ورودی طرح فراگیر به جای مطالعه کتاب‌های تخصصی دوره کارشناسی جهت آمادگی شرکت در کنکور سراسری کارشناسی ارشد به علاوه در صورت کسب حدنصاب علمی، دروس مطالعه شده به عنوان دروس ترم یک پذیرفته شده و از واحدهای دوران تحصیل کسر می‌گردد.

3) امکان استفاده از تمام مزایای دانشگاه سراسری، مانند : وام دانشجویی و معافیت تحصیلی پس از قبولی در دوره دانش‌پذیری و استفاده از مزایای استخدامی پس از فارغ‌التحصیلی.

4) هزینه تحصیل کمتر در این دانشگاه در مقایسه با دیگر دانشگاه‌هایی که شهریه دریافت می‌کنند.

5) نامحدود بودن ظرفیت پذیرش دانشگاه از طریق فراگیر پیام‌نور

6) انتخاب رشته و شهر به دلخواه داوطلب و با توجه به اینکه آزمون کاملاً غیررقابتی می‌باشد تمامی دانش‌پذیرانی که حدنصاب معین را کسب نمایند وارد دانشگاه شده و به ترم دوم راه می‌یابند.

7) امکان ادامه تحصیل تا مقطع دکترای تحصیلی در داخل و خارج از کشور برای فارغ‌التحصیلان این دانشگاه وجود دارد.

8) امکان تحصیل همزمان دانشجویان دیگر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، در رشته‌ای دیگر در دانشگاه پیام‌نور.

9) عدم وجود محدودیت سنی برای شرکت کنندگان در طرح فراگیر.

10) امکان تحصیل در رشته مورد علاقه برای سربازان نظام مقدس اسلامی همزمان با گذراندن دوران خدمت.

11) مزایای استخدامی مورد تأیید وزارتخانه‌های متبوع کشور برای فارغ‌التحصیلان دوره‌های فراگیر پیام‌نور.

معرفی موسسه آموزش عالی ابوریحان

موسسه آموزش عالی آزاد ابوریحان با اخذ مجوزاز وزارت علوم، تحقیقات وفناوری به لطف یگانه هستی آفرین با اتکا برنیرو وتوان خود به عنوان برترین موسسه در زمینه آماده سازی دانشجویان برای شرکت درآزمون های مختلف فعالیت خود را آغازنموده است.موسسه ...
ادامه مطلب

اطلاعات تماس با موسسه

آدرس :بندرعباس،چهارراه دانشگاه، به سمت چهارراه داماهی، موسسه آموزش عالی ابوریحان
تلفن : 07633620111 - 07633679023
ایمیل : info@abuac.ir

Template Design:Dima Group